suplementy dla nastolatków

Suplementy dla nastolatków. Co możemy brać w młodym wieku?

Nastolatkowie mają wiele powodów, aby wyrzeźbić swoje ciało, osiągnąć wymarzoną sylwetkę czy spalić kilka kilogramów. Niezależnie od tego czy chcesz zostać duży i silny dla sportu, czy też dobrze wyglądać dla płci przeciwnej presja jest ogromna. Na szczęście kulturystyka to świetny sposób na budowanie pewności siebie, samodyscypliny, poczucia własnej wartości czy też uniknięcia wszelkich złych rzeczy, które czekają za rogiem na osiedlu.

Czy nastolatkowie potrzebują suplementów? Nie. Możesz jeszcze uzyskać znakomite rezultaty jedząc właściwie i ciężko trenując. Suplementy mogą pomóc Tobie uzyskać szybciej pożądane rezultaty. Wybór odpowiedniego suplementu dla siebie zrobi ogromną różnicę.

Nastolatkowie muszą jednak uważać, aby nie przyjmować suplementów, które zawierają w składzie związki hormonalne, jak np. prohormony, które są legalnie sprzedawane w postaci suplementów diety. Nie musicie martwić się o zwiększenie poziomu testosteronu czy hormonu wzrostu, ponieważ w waszym organizmie, w tym wieku poziomy tych hormonów są na najwyższym poziomie. W rzeczywistości możesz trwale uszkodzić swój układ hormonalny, co może mieć opłakane skutki w przyszłości. Nie marnujcie zdrowia i pieniędzy!

Artykuł ten, pomoże Tobie wybrać odpowiedni suplement dla siebie w oparciu o wiek i cel. Osoby poniżej 16 roku życia nie powinny sięgać po suplementy nawet sporadycznie.

ODŻYWKI BIAŁKOWE

Białko składa się z aminokwasów, które są podstawowym budulcem mięśni. Dlatego też, białko jest podstawowym składnikiem do budowy mięśni. Optymalnie powinnyśmy dostarczyć organizmowi ok 1-2g białka na kilogram masy ciała w ciągu dnia.

Istnieje kilka form białka: serwatka, izolat, albumina jaja, kazeina, białko sojowe. Więc, który jest najlepszy? To zależy od tego, w którym momencie chcesz go użyć.

SERWATKA – Zasadniczo, białko serwatki jest najlepsze po treningu, ponieważ jest to czas, kiedy organizm domaga się jak najwięcej białka. Serwatka jest trawiona bardzo szybko (ok 30 min).

KAZEINA – Ta natomiast jest trawiona bardzo wolno (2-7 godzin). Oznacza to, że jest świetna jako uzupełnienie niedoboru białka w trakcie snu, ponieważ właśnie w nocy, podczas snu nie dostarczasz organizmowi białka.

ALBUMINA – Białko jaja, trawione ok 1,5-3 godziny, więc jest dobrym źródłem białka w ciągu dnia, aby zapewnić równomierne uwalnianie aminokwasów do organizmu.

SOJA – Białko sojowe jest jedynym przyjacielem wegetarianina spośród całej gamy. Jest w całości pochodzenia roślinnego. Niestety nie jest tak skuteczna w absorpcji jak serwatka czy albumina. Soja posiada wiele korzyści dla kobiet.

IZOLAT – Izolaty to białko pozbawione węglowodanów, jest dobrym rozwiązaniem w okresie redukcyjnym, kiedy liczymy każdy spożyty gram węglowodanów.

MIESZANKI – Mieszanki wszystkich wymienionych powyżej. Charakteryzują się zróżnicowanym czasem wchłaniania.

GAINERY – Są to odżywki białkowe z dodatkiem dużej ilości węglowodanów i są wysoko kaloryczne. Doskonałe dla ludzi chcących w szybkim tempie nabrać dodatkowej masy.

MULTI-WITAMINY

O nich nie można zapomnieć. Wydaje się to sprawą prostą i podstawową, ale jakże niezwykle ważną. Nawet jeżeli masz niedobór jednej witaminy w organizmie, Twoje przyrosty mogą się spowolnić. Dobry preparat multiwitaminowy to podstawa dla uzyskania zadowalających przyrostów masy mięśniowej, nie wspominając już o dobrym stanie zdrowia. Ludzie ćwiczący na siłowni, potrzebują o wiele więcej witamin, niż przeciętny zjadacz chleba.

KREATYNA

Kreatyna bardzo dobrze przyczynia się do wzrostu mięśni. Jest naturalnie występującą substancją w naszych organizmach. Jest bezpieczna i bardzo dobra dla każdego, nawet jeżeli nie stosowałeś nic wcześniej. W internecie jest tyle artykułów dotyczących kreatyny, że poświęcając jedną noc na przeczytanie kilku, można stać się prawdziwym ekspertem z dziedziny. Kreatyna zwiększa produkcję ATP, zwiększa wytrzymałość i siłę mięśni, możemy podnieść więcej i ciężej co pośrednio przyczynia się do wzrostu tkanki mięśniowej. Kreatyna powinna być używana cyklicznie. Można uzyskać bardzo dobre wyniki biorąc ją 4 tyg ON i 4 tyg OFF. Istnieje bardzo wiele form kreatyny, jednakże niekwestionowanym liderem pozostaje monohydrat kreatyny.

GLUTAMINA

L-glutamina jest najbardziej obficie występującym aminokwasem w tkance mięśniowej. Pomaga ona w utracie mięśni oraz poprawia regenerację. Glutamina jest bezpiecznym suplementem, który powinniśmy włączyć do stałej suplementacji przez okrągły rok. Nie należy brać kreatyny w tym samym czasie z glutamina, ponieważ konkurują one o te same receptory.

FLAVONY ANABOLICZNE

Methoxyisoflavone i ecdysterone są najnowocześniejszymi suplementami wspomagającymi anabolizm mięśni. Nie są to hormonalne flavony, które wspomagają naturalny wzrost syntezy protein, zatrzymują azot i przyczyniają się pośrednio do wzrostu mięśni. Działają synergistycznie z przyjętym białkiem, ponieważ przyspieszają jego absorpcję. Niektóre firmy dodają flavony do odżywek białkowych.

AMINOKWASY (BCAA)

Aminokwasy to cegiełki protein. Kulturyści powinni w szczególności wspomagać się suplementami aminokwasowymi, ponieważ pomagają we wzroście mięśni. Wśród najbardziej korzystnych i skutecznych preparatów znajdują się aminokwasy rozgałęzione (BCAA). Są to leucyna, walina, izoleucyna. Jeżeli pragniesz lepszych rezultatów, zacznij suplementację BCAA, poczujesz różnicę.

BOOSTERY AZOTOWE

Tlenek azotu to wolna forma gazu, który jest produkowany w organizmie i wykorzystywany przez niego do komunikowania się z innymi komórkami. Fakt, że tlenek azotu zwiększa przepływ krwi powinien zainteresować kulturystów, ponieważ zwiększony przepływ krwi pozwala dostarczyć więcej składników odżywczych do mięśni, pomagając i przyspieszając w ten sposób anabolizm. Stosujący zauważają dużą pompę treningową.

ZMA

ZMA to naukowo zaprojektowana formuła mineralna. Zawiera cynk, magnez i wit B6, i jest całkowicie naturalnym produktem, którego działanie zostało naukowo udowodnione. Badania pokazały, że stosowanie ZMA pozwala zwiększyć poziom testosteronu o 30%. Jest to świetny sposób, jeżeli chcecie w naturalny sposób podnieść poziom testosteronu w organizmie.