Zimą łatwo zapomnieć o treningu, nie tylko ze względu na pogodę, ale i szybkie zapadanie zmierzchu. Każdy, kto przywyknął to biegania lub nordic walking w godzinach wieczornych, musi się pogodzić z diametralnie innymi warunkami treningów lub… przenieść je do zamkniętych pomieszczeń. Wbrew pozorom to drugie wyjście może to przynieść korzyści!

Otwórz się na nowe możliwości!

Co ciekawe zima to nie tylko ryzyko wypadnięcia z rutyny treningowej. To także szansa na znaczące poszerzenie swoich możliwości i wstępne przygotowanie do znacznie trudniejszych wyzwań.

Większość biegaczy koncentruje się niemal wyłącznie na typowych ćwiczeniach na zwiększenie szybkości lub lepszą umiejętność utrzymania stałego tempa. Nawet jeżeli dba przy tym o trening uzupełniający, nie jest gotowy na nowe wyzwania. Przeniesienie treningu do zamkniętych pomieszczań jest świetnym pretekstem na rozszerzeniem zestawu ćwiczeń o coś nowego.

Świetnie w tym temacie sprawdzają się orbitreki. Dlaczego mowa akurat o nich? Ponieważ z pomocą orbitreków można ćwiczyć jednocześnie wiele różnych mięśni w sposób, który przyda się w trakcie… biegów górskich. Jeśli do tej pory nie miałeś okazji startować w takiej konkurencji, a planujesz to zrobić w następnym sezonie, właśnie ta maszyna może Cię wstępnie przygotować na to wyzwanie!

Siła, wytrzymałość i sylwetka

Cała sztuka w tym, że dzięki orbitrekowi pracujesz nie tylko na wytrzymałość nóg i rąk (w trakcie ciężkich biegów również praca rąk ma ogromne znaczenie), ale i ich siłę. Równocześnie specyfika ćwiczeń z wykorzystaniem tej maszyny sprawia, że łatwiej pracować nad wyprostowaną postawą – bardzo ważną w bieganiu w ogóle, ale na pofałdowanym terenie wręcz kluczową.

Oczywiście urządzenie urządzeniu nierówne, różnią się one między sobą nie tylko gabarytami, ale i głośnością, czy wbudowanymi programami treningowymi. Chcąc mieć dobry wybór, warto sprawdzić w większych sklepach sp[sportowych. Szczególnie ciekawie wypadają w tym kontekście orbitreki w prosportowy.pl, w których przypadku łatwo o wybranie sprzętu odpowiadającego potrzebom osób o różnym poziomie zaawansowania treningowego – również z myślą o przyszłym rozwoju umiejętności.