Alpha One

Nazwy substancji czynnej: Methyl-1-Etiocholenolol-Epietiocholanolone
Stosunek Androgenny/Anaboliczny: bd
Okres półtrwania: 5-6 godzin
Czas trwania cyklu: 2-4 tygodnie
Przeciętna dawka: 20-40mg dziennie

W 2009 roku Competitive Egde Labs prowadziło na rynek nowy prohormon „Alpha One”, który jest klonem Methyl-1-Alpha. Środek ten jest niewątpliwie jednym z najmocniejszych środków dostępnych na rynku suplementów, dlatego przeciętny cykl nie powinien przekraczać 2-4 tygodni ze względu na silną toksyczność. Niektóre źródła donoszą, że posiada niewielką konwersję do M1T (Methyl-1-Testosterone), jednak nie są to informacje potwierdzone. Biorąc to pod uwagę można być rzec, że Alpha One jest już steroidem docelowym, a nie prohormonem.

Alpha One zdecydowanie nie jest środkiem dla nowicjuszy. Użytkownik powinien mieć przynajmniej kilka cykli przebytych na słabszych środkach, aby poznać ich działanie. Jest środkiem metylowanym, który chcąc, nie chcąc uszkadza naszą wątrobę podczas jego przyjmowania. Ten mocny środek może powodować wiele niemiłych skutków ubocznych, mianowicie: zwiększone ciśnienie krwi, zmiany w profilu lipidowym, uszkodzenie wątroby, wypadanie włosów, przerost prostaty, trądzik, bóle głowy, zwiększona agresja, bóle stawów, nabrzmiałe sutki. Przed rozpoczęciem cyklu należy zaopatrzyć się w środki osłonowe, stawiając w pierwszym rzędzie ochronę wątroby.

Dawkowanie powinno rozpoczynać się od najmniejszej możliwej dawki i sukcesywnie zwiększać. Dawkowanie oczywiście będzie zależało od wielu czynników, w tym od zaawansowania danego osobnika. Poniżej przedstawiam przykładowe dawkowanie:

Zaawansowany użytkownik (przebyte cykle na m-drol, p-plex, d-zine):

Tydzień 1: 40mg dziennie
Tydzień 2-4: 60mg dziennie

Średnio-zaawansowany użytkownik (pierwszy mocny cykl):

Tydzień 1: 20mg dziennie
Tydzień 2-3: 40mg dziennie

Alpha One jest bardzo szybko działającym steroidem. Większość użytkowników zaczyna odczuwać działanie już w pierwszym tygodniu. Oczywiście wiele zależy od diety, regeneracji, treningu, ale w większości przypadków można spodziewać się dużego wzrostu siły, mokrej masy. Środek ten powoduje widoczną retencję wody. 5-10kg wzrostu masy ciała w 4 tygodnie to na tym środku nic nadzwyczajnego.