d-plex

Nazwy substancji czynnej: 17-a-methyl-etioallocholan-17b-ol-3-hydroxyimine
Stosunek Androgenny/Anaboliczny: b/d
Okres półtrwania: 8-10h
Czas trwania cyklu: 4-6 tygodni
Przeciętna dawka: 75-100 mg dziennie

W 2009 firma Applied Nutriceuticals wypuściła na rynek prohormon o nazwie „The One” jako kolejny środek zwiększający masę mięśniową. The One (17-a-methyl-etioallocholan-17b-ol-3-hydroxyimine) jest pochodną DHT. W tym samym roku FDA opierając się o nowe przepisy zakazuje produkcji tego suplementu. Miesiąc po zakończeniu produkcji „The One” firma Competitive Edge Labs klonuje podstępnie środek i nazywa go „D-Plex” jednakże w tym klonie na każdą kapsułkę przypada 2,5 mg więcej subtancji aktywnej.

Niewiele badań zostało przeprowadzonych na ludziach z użyciem tego środka, dlatego nie znane są długoterminowe skutki jego użycia. Wiemy natomiast, że jest środkiem metylowanym, dlatego należy zaopatrzyć się w środki osłonowe na wątrobę.

D-Plex jest środkiem dosyć łatwym w administracji, potrzeba 3-4 kapsułek dziennie (75-100 mg), aby odnotować zadowalające efekty. Jest to standardowe dawkowanie. Zaawansowani użytkownicy mogą zwiększyć dozy do 125 mg dziennie, jednak skutki uboczne są znacznie nasilone przy takich dawkach. Jeżeli planujesz połączyć D-plex z niemetylowanym środkiem, należy trzymać się dawki 3-4 kapsułek dziennie, jednakże jeżeli chcesz użyć drugiego środka metylowanego, zmniejsz długość trwania cyklu o połowę.

Długość cyklu to średnio 4-6 tygodni, większość z nas powinna poprzestać na 5 tygodniach stosowania środka, jeżeli natomiast masz już kilka cykli za sobą możesz dojść do 6 tygodni. Dokładny okres półtrwania środka nie został oficjalnie potwierdzony, niektóre źródła donoszą, że waha się on od 8-10 godzin, dlatego najlepiej rozdzielić dawkowanie po ok 7-8 godzin w ciągu dnia.

Środek ten jest doskonały do cykli typowo masowych, ze zwiększeniem agresji treningowej, skupienia i intensywności ćwiczeń. Użytkownicy stosujący ten środek odnotowują przyrosty masy na poziomie 2-3kg w ciągu 5 tygodni z subtelną utratą tkanki tłuszczowej.