M1,4ADD

Nazwy substancji czynnej: Methyl-1,4 androstenediol
Stosunek Androgenny/Anaboliczny: b/d
Okres półtrwania: 4-5h
Czas trwania cyklu: 4-5 tygodni
Przeciętna dawka: 90-120 mg dziennie

M1,4ADD jest bardzo efektywnym prohormonem, który można bez problemu nabyć bez recepty. Środek był pierwotnie wprowadzony na rynek przez firmę Designer Supplements w 2005, jednak w 2006 roku zaprzestano jego produkcji. Kilka lat później firma Competitive Edge Labs przedstawia klon M1,4ADD. Inne firmy idą o krok dalej i wypuszczają na rynek połączenia M1,4ADD z innymi prohormonami, najczęściej stackowany z Epistane.

Obecne dostęp do M1,4ADD jest bardzo mały ze względu na to, że środek został ponownie wycofany z produkcji między innymi przez naciski służb federalnych oraz organizacji pozarządowych walczących z nadużywaniem sterydów. Na dzień dzisiejszy można znaleźć resztki magazynowe i póki co nie zapowiada się na wielki powrót tego prohormonu.

M1,4ADD (Methyl-1,4 androstenediol) należy do niewielkiej grupy „mokrych” prohormonów dostępnych na rynku. Przeciętny cykl trwa od 4-5 tygodni. Co ciekawe środek ten posiada bardzo mały stopień konwersji do Dianabolu (metanabolu), ok 15%. M1,4ADD sam w sobie (bez konwersji) posiada pewne właściwości anaboliczne.

Ponieważ środek należy do „mokrych” prohormonów, po prostu aromatyzuje, więc należy spodziewać się skutków ubocznych typowych dla estrogenów: puchnięcie twarzy, ginekomastia, podwyższone ciśnienie krwi, obrzęki, back pumps. Oczywiście, aby uniknąć tych wszystkich efektów niepożądanych można rozważyć dołączenie do cyklu Inhibitora Aromatazy, np. 6-OXO, który jest 100% naturalnym i skutecznym środkiem.

M1,4ADD nie jest polecany sterydowym nowicjuszom. Przyjmuje się, że osobnik powinien mieć przynajmniej jeden cykl za sobą na środku metylowanym, zanim sięgnie po m1,4add.

Poniżej rozpisałem przykładowe cykle z użyciem tego środka:

Cykl 4 tygodniowy:
Tydz 1: 90 mg dziennie
Tydz 2-4: 120 mg dziennie

Cykl 5 tygodniowy:
Tydz 1-2: 90 mg dziennie
Tydz 3-5: 120 mg dziennie

M1,4ADD jest „szybkim” środkiem, efekty można zauważyć już w pierwszym tygodniu stosowania. Ma stosunkowo krótki okres półtrwania, dlatego dawki należy przyjmować w odstępach nie dłuższych jak 4 godziny w celu zapewnienia stabilnego stężenia środka we krwi. Środek ten jest używany w cyklach typowo masowych z uwagi na znaczną aromatyzację, spore przyrosty masy i siły. Po wejściu na PCT spora część zyskanej masy spadnie z powodu ustąpienia retencji. Użytkownicy, którzy przestrzegają swojej diety mogą liczyć na przyrosty rzędu 4-6 kg masy w ciągu 4 tygodni. Można również rozważyć pociągnięcie cyklu na niemetylowanym środku, który pomoże utwardzić zdobytą masę.