m-drol

Nazwy substancji czynnej: 2a,17a-dimethyl-5a-androst-3-one-17b-ol, 2a,17a-dimethyl-etiocholan-3-one-17b-ol
Stosunek Androgenny/Anaboliczny: 20/400
Okres półtrwania: 8 godzin
Czas trwania cyklu: 2-4 tygodnie
Przeciętna dawka: 10-30 mg dziennie

Ponieważ o M-drol pyta bardzo wiele osób, postanowiłem nieco rozszerzyć ten artykuł. [10.03.2011]

WSTĘP

M-drol jest potężnym sterydem pierwotnie prowadzonym na rynek suplementów przez firmę „Designer Supplements” w 2005 roku. Jednak zaraz po osiągnięciu dużej popularności i liczby stosujących FDA zakazało jego produkcji. Jednak dzięki „klonowaniu” z nieznacznymi modyfikacjami w substancji czynnej, firmy nadal produkują ten steroid pod różnymi nazwami. Poniżej znajduje się lista obecnie dostępnych w PL klonów M-drolu:

Competitive Edge Labs M-drol
Kilosports Massdrol
Diabolic Labs Methyl Mag
Nutracoastal S-drol
Chaparral Labs Megavol
oraz różne stacki i połączenia

Wszystkie klony bazują na jednej substancji czynnej o dwóch wzorach:

2a,17a-dimethyl-5a-androst-3-one-17b-ol
2a,17a-dimethyl-etiocholan-3-one-17b-ol

Są do siebie bardzo zbliżone, posiadają zazwyczaj 90 kapsułek w opakowaniu oraz 10 mg substancji czynnej w kapsułce. Można również spotkać (najczęściej w stackach) 12 mg oraz 15 mg substancji na kapsułkę.

Można śmiało powiedzieć, że jest najefektywniejszym sterydem dostępnym legalnie na rynku, zarówno pod względem przyrostu siły jak i masy mięśniowej. Niestety jest również tak samo silnie toksyczny. M-drol jest zdecydowanie dla użytkowników, którzy mają przebyte nie mniej jak 3 cykle na słabszych prohormonach. Należy również dodać, że zawodnik powinien mieć doskonale opanowaną technikę treningu oraz odpowiedniego odżywiania. Jeżeli za szybko sięgniesz po m-drol, w przyszłości sięgając po słabsze środki nie będą już dawać dobrych rezultatów.

Istnieje wiele suplementów bazujących na m-drolu, ale mają dodatkowo w składzie jeden lub więcej dodatkowych związków, które mogą zwiększyć efektywność samego m-drolu, ale również zwiększyć odczuwalne skutki uboczne.

PROFILAKTYKA

M-drol jest doustnym sterydem, który musi, który musi przejść przez wątrobę. Jest związkiem metylowanym z dołączoną grupą 17aa, która jest hepatotoksyczna dla naszej wątroby. Jest wiele dowodów na to, że m-drol jest najbardziej toksycznym środkiem na rynku, który będzie powodował szereg skutków ubocznych: podwyższone ciśnienie krwi, uszkodzenie wątroby, wpływa negatywnie na profil lipidowy, oraz co najważniejsze mocno upośledza nasz układ hormonalny. Istnieje bardzo dużo zaobserwowanych skutków ubocznych, ale występują one na tyle rzadko, że nie będziemy się im bliżej przyglądać.

Jednak przy odpowiednim zaplanowaniu cyklu i profilaktyki jesteśmy w stanie zminimalizować owe niechciane skutki przy pomocy ziołowych suplementów diety dostępnych na rynku. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele produktów „all-in-one”, które zawierają w sobie synergicznie działające składniki, które w sposób naturalny zapobiegają uszkodzeniom wątroby, wzrostu „złego” cholesterolu, wzrostu ciśnienia tętniczego. Taki właśnie produkt powinien być podstawową rzeczą jaką obok samego m-drola będziemy spożywać podczas naszego cyklu.

Poniżej kilka godnych uwagi suplementów profilaktycznych „all-in-one”:

Competitve Edge Labs Cycle Assist
Anabolic Innovations Cycle Support
Anabolic Innovations Life Support
Anabolic Xtreme Perfect Cycle

Każdy z wymienionych powyżej będzie dobrą opcją jako suplement wspomagający. Ogólną zasadą przyjmowania takich suplementów jest tydzień lub dwa tygodnie przez cyklem zacząć je już spożywać, aby odpowiednio „zadomowiły” się w naszym organizmie i korzystać z nich przez cały cykl, a nawet kilka dni po skończonym cyklu. Należy trzymać się rekomendowanego dawkowania podanego przez producenta, ponieważ zostały stworzone specjalnie dla ludzi korzystających z prohormonów. Zawierają preparaty, które nie są tanie, ale za to są skuteczne, dlatego nie należy bać się ceny i nie oszczędzać na zdrowiu!

Jako, że M-drol jest niezwykle toksycznym środkiem dla organizmu sam preparat „all-in-one” może nie wystarczyć. Jeżeli fundusze pozwalają nam na to, możemy zakupić dodatkowo preparat osłonowy na wątrobę (Esseliv Forte), jakiś mix antyoksydantów (Activlab Detox) oraz opcjonalnie osłonę na stawy, które nawiasem mówiąc powinniśmy spożywać przez całą przygodę z kulturystyką. Wiele osób poleca stosować Taurynę na tzw. „back pumps”, ale osobiście nie polecam takiego rozwiązania, ponieważ nie odczułem jakiegokolwiek efektu z suplementacji tym aminokwasem.

DAWKOWANIE

M-drol jest bardzo silnym środkiem, dlatego zazwyczaj rozpoczynamy cykl od najniższej możliwej dawki, w celu oswojenia organizmu, a następnie zwiększamy dawki do pożądanego zakresu. Dla początkujących dawka 20mg będzie w sam raz przez ok 3-4 tygodnie, maksymalnie do 4 tygodni, nie należy przekraczać tego okresu pod żadnym pozorem! 4 tygodnie to najkorzystniejszy czas jeżeli chodzi o stosunek przyrosty/skutki uboczne.

Poniżej przedstawiam przykładowe cykle:

Początkujący:
Tydzień 1: 10 mg codziennie
Tydzień 2-4: 20 mg codziennie

Zaawansowani:
Tydzień 1: 20 mg codziennie
Tydzień 2-4: 30 mg codziennie

Jeżeli zamierzasz stosować środek przez 3 tygodnie, nie rób taperingu. Stosuj stałą dawkę (20 mg) przez cały cykl. Bardziej doświadczeni użytkownicy mogą eksperymentować z dawkami dochodząc do 40 mg dziennie, jednak dodatkowe przyrosty mogą być znikome, za to skutki uboczne bardzo nasilone.

M-drol bardzo szybko zaczyna działać, dlatego przeciętny użytkownik odczuwa jego wyraźne działanie w ciągu 5-10 dni. Ma średni okres półtrwania dlatego dawki powinny być podzielone w ciągu dnia na równe porcje (minimalnie 2 porcje dziennie). Zaleca się również unikać brania ostatniej porcji zaraz przed pójściem spać, aby uniknąć niektórych skutków ubocznych.

Podczas stosowania powinniśmy spożywać dużo zdrowego tłuszczu oraz ok 4-5 litrów wody niegazowanej dziennie.

SKUTKI UBOCZNE

Częstotliwość występowania skutków ubocznych zależy przede wszystkim od organizmu, ale też od prowadzonej diety, unikania używek, regeneracji itd. Mogą wystąpić umiarkowane sajdy, bardzo silne, ale mogą nie wystąpić wcale. Do najczęstszych należą:

Obniżone libido / funkcje seksualne
Ospałość, osłabienie
Nadmierny porost włosów / nadmierne wypadanie włosów
Ból w okolicach stawów
Obrzęki
Back pumps
Wzmożona agresja
Bóle głowy

REZULTATY

Wyniki różnią się w użytej dawki, długości cyklu, stosowanej diety oraz wielu innych czynników, ogólnie M-drol powoduje wzrost suchej masy mięśniowej bez nadmiernej retencji wody, doskonałe przyrosty siły oraz wytrzymałości treningowej. M-drol najlepiej sprawdza się w cyklach typowo masowych, może być również użyty w cyklu redukcyjnym, ale do tego celu sprawdzą się lepiej inne środki.

Cykl 4 tygodniowy, 20mg codziennie:

Typowa dieta na masę — przyrosty 5-9kg
Typowa dieta redukcyjna — przyrosty 2-4kg — spadek tłuszczu 1-3%
Dieta rekomp — przyrosty 3-5kg — spadek tłuszczu 0-2%

Przyrosty są podane w średnich wartościach zanotowanych na ochotnikach, jednak użytkownicy mogą zanotować mniejsze lub jeszcze większe przyrosty, co jest podyktowane genetyką, stosowaną dietą, regeneracją, trybem życia, treningiem.

ODBLOKOWANIE (PCT)

Prawdopodobnie najważniejszym punktem w całym cyklu jest prawidłowe odblokowanie. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest sięgnięcie po produkty apteczne takie jak Clomid/Tamoksyfen. Jeżeli nie przeprowadzimy prawidłowo PCT, czyli np. użyjemy jakiegoś wynalazki z allegro, możemy spodziewać się bardzo nieprzyjemnych na dłuższą metę skutków, a zanim organizm wróci do naturalne homeostazy hormonalnej minie dużo czasu.

Ginekomastia
Stany lękowe / depresja
Bóle, zawroty głowy
Impotencja, zaburzenia funkcji seksualnych
Utrata przyrostów zdobytych na cyklu

Jak widzicie, są to skutki, których chcemy uniknąć za wszelką cenę, a więc zajmijmy się teraz omówieniem prawidłowego odblokowanie po M-drolu.

PCT należy rozpocząć na drugi dzień po skończeniu spożywania M-drola. Odblokowanie zazwyczaj trwa 4-6 tygodni i ten czas pozwala skutecznie przywrócić naturalną gospodarkę hormonalną organizmnu. Podczas PCT należy stosować wspomniane wyżej w artykule suplementy osłonowe „all-in-one”. Co zyskujemy dzięki efektywnemu PCT?

W PRZYPADKU M-DROLA NIE POWINNIŚMY POD ŻADNYM POZOREM SIĘGAĆ PO SUPLEMENTY DIETY „NA ODBLOK”.

Produkty porzebne do prawidłowego PCT:

1. Nolvadex (Tamoxifen Citrate).
2. Opcjonalnie Competitve Edge Labs PCT Assist

Zaleca się również w miarę możliwości finansowych, dodać naturalny booster testosteronu, ale tylko jeżeli macie pewność, że jest w 100% naturalny. Poniżej przedstawiam przykładowe PCT po M-DROL:

Tydzień 1-3: Nolvadex 20mg + PCT Assist 6kaps codziennie
Tydzień 4: Nolvadex 10mg + PCT Assist 6kaps codziennie

PRZYKŁADOWY CYKL

Poniżej przedstawiam przykładowy cykl od początku do końca. Zaplanowany na ok 10 tygodni całości.

Tydzień 1-2: Cycle Assist
Tydzień 2: Cycle Assist | M-drol 10mg
Tydzień 3-6: Cycle Assist | M-drol 20mg
Tydzień 7-9: Cycle Assist | Nolvadex 20mg | PCT Assist 6 kaps
Tydzień 10: Cycle Assist | Nolvadex 10mg | PCT Assist 6 kaps

SUPLEMENTY

Należy wspomagać się preparatami multi-witaminowymi oraz mnóstwo zdrowego tłuszczu, kwasów omega-3, oleju lnianego.Należy przerwać stosowanie wszelkich boosterów azotowych, dopalaczy, spalaczy, kreatyn ze stymulantami itd, żadnych pobudzaczy. Należy zwiększyć podaż protein, więc odżywka białkowa, gainer będą jak najbardziej wskazane podczas cyklu.

W ŻADNYM WYPADKU NIE STOSUJ M-DROLU JEŻELI NIE UKOŃCZYŁEŚ 21 LAT!