E-Stane

Nazwy substancji czynnej: 2a,3a-epithio-17a-methyl-etioallocholan-17b-ol, 2a,3a-epithio-17a-methyl-5a-androstan-17b-ol
Stosunek Androgenny/Anaboliczny: 90/1100
Okres półtrwania: 6 godzin
Czas trwania cyklu: 4-6 tygodni
Przeciętna dawka: 40-50mg dziennie

Methylepitiostanol (Epistane) to metylowana wersja sterydu o nazwie Epitiostanol. Jest już aktywny i nie konwertuje. Steryd ten nie aromatyzuje, ale jednak było zgłaszanych kilka przypadków wystąpienia symptomów ginekomasti. Niektóre źródła donoszą, że może być stosowany jako środek anty-estrogenowy tak jak nolvadex.

Może również bardzo mocno wpływać na profil lipidowy, zachwiać równowagę pomiędzy HDL a LDL. Niektórzy użytkownicy skarżą się na tłumienie apetytu, więc można wyciągnąć wniosek, że środek ten wpływa negatywnie na układ pokarmowy i wątrobę, dlatego należy się zabezpieczyć w środki ochronne.

Jak widzicie u góry, epistane ma bardzo wysoki indeks anaboliczny, który powoduje szybkie i suche przyrosty masy mięśniowej, bez przyrostu tkanki tłuszczowej. Niektórzy testujący zgłaszali nawet utratę podskórnego tłuszczu! Dodatkowo można liczyć na większe użylenie (waskularyzację).

Najważniejszym problemem stosujących epistane, są problemy ze stawami. Środek ten bardzo negatywnie wpływa na stawy, co może doprowadzić do poważnych urazów i kontuzji, dlatego należy się solidnie zabezpieczyć przed tego typu skutkami.