P-mag

Nazwy substancji czynnej: 4-Chloro-17a-Methyl-Andro-4-Ene-3,17b-Diol
Stosunek Androgenny/Anaboliczny: b/d
Okres półtrwania: b/d
Czas trwania cyklu: 5-6 tygodni
Przeciętna dawka: 50-75mg dziennie

P-mag jest popularnym środkiem, który został wprowadzony na rynek w 2005 roku przez firmę Peak Performance jako Promagnon-25. Promagnon-25, który przestał być produkowany został sklonowany przez różne firmy, w tym Competitive Edge Labs P-mag. Promag to wszechstronny środek, dzięki któremu można liczyć na przyrosty suchej masy mięśniowej, można go użyć w cyklu typowo masowym jak również redukcyjnym, jednakże przez wiele osób jest używany w cyklach masowych, dlaczego, o tym poniżej. Promag pozostaje nadal popularnym środkiem ponieważ daje przyzwoite przyrosty masy, małe skutki uboczne, oraz co najważniejsze „suche” przyrosty, które łatwo utrzymać po PCT. Jest bardzo często używany przez nowicjuszy jako alternatywa H-drolu.

H-drol vs. P-mag

Ci którzy znają H-drol dobrze wiedzą, że obie substancje są do siebie bardzo podobne. Wiele osób nie potrafi wyodrębnić różnic tych dwóch środków, oraz nie może zdecydować, który lepiej sprawdzi się jako pierwszy środek w pierwszym cyklu. H-drol i P-mag są podobne na różnych płaszczyznach, w dawkowaniu, przyrostach masy, skutków ubocznych, jednakże są małe różnice pomiędzy nimi:

*P-mag jest lepszym środkiem do cykli masowo/siłowych, niż H-drol.
*P-mag działa szybciej, niż H-drol (szybciej zauważalne efekty).
*P-mag będzie powodował minimalnie większą retencję wody, niż H-drol.

Jeżeli chcesz skupić się na budowie masy i wagi, zdecydowanie lepszym wyjściem będzie użycie P-magu, jeżeli natomiast większy nacisk kładziesz na wycinkę wybierz H-drol.

Dawkowanie

Dla nowicjuszy najlepszym dawkowaniem będzie 50 mg dziennie stopniowo zwiększane do 75 mg dziennie. Bardziej zaawansowani użytkownicy, którzy mają za sobą kilka cykli na prohormonach mogą rozważyć użycie dawek dochodzących do 125-150 mg dziennie. Większość osób zaczyna zauważać pierwsze efekty około drugiego tygodnia cyklu, dlatego cykl na P-magu powinien trwać nie krócej jak 6 tygodni. Jeżeli dostawiasz p-mag do innego środka w cyklu, skróć jego dawkowanie do 5 tygodni.Okres półtrwania P-magu jest bardzo długi w porównaniu do innych środków, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie przyjęcie największej dawki z rana, stopniowo dokładając kolejne, mniejsze w miarę upływu dnia.

Rezultaty

P-mag jest „suchym” prohormonem, dlatego efekty na nim zdobyte są bardzo dobrej jakości. Można się spodziewać przyrostu suchej masy mięśniowej bez retencji wody czy przyrostu dodatkowego tłuszczu. Poniższe dane przedstawiają średnie przyrosty odnotowane na ochotnikach stosujących P-mag:

*Dieta typowo masowa, cykl 5 tygodni, dawka 75 mg = przyrosty 5-7kg
*Dieta rekomp, cykl 5 tygodni, dawka 75mg = przyrosty 3-5kg, utrata 1-2% bf
*Dieta typowo redukcyjna, cykl 5 tygodni, dawka 75mg = przyrosty 1-2kg, utrata 2-3% bf