P-stanz

Nazwy substancji czynnej: [3,2-c]pyrazole-5alpha-etioallocholane-17beta-tetrahydropyranol
Stosunek Androgenny/Anaboliczny: bd
Okres półtrwania: 6-8h
Czas trwania cyklu: 5-6 tygodni
Przeciętna dawka: 100-150 mg dziennie

P-stanz jest legalnym i co najważniejsze w miarę bezpiecznym prohormonem, który docelowo powinien konwertować do Winstrolu. Pierwotnie wprowadzony na rynek przez firmę ALRi, potem sklonowany przez Gaspari Nutrition, aż w końcu doszedł do nazwy P-Stanz firmy Competitive Edge Labs.

P-Stanz należy do najbezpieczniejszych i najmniej szkodliwych prohormonów dostępnych na rynku. Znakomicie nadaje się dla nowicjuszy, którzy chcą „zamoczyć stopy” w świecie prohormonów, ale boją się o toksyczne działanie innych substancji. Środek ten jest nie metylowany, więc nie ma obaw o negatywny wpływ na wątrobę. Niestety, mało toksyczny środek jest równie mało skuteczny. Jako jeden środek w cyklu masowym, użytkownicy nie osiągają zadowalających rezultatów zatem łączą go z innymi, mocniejszymi środkami. Okazuje się jednak, że w cyklach redukcyjnych okazuje się bardzo skuteczny, jednak pomimo to, mało, który osobnik zdecyduje się go użyć solo w cyklu, także najlepiej połączyć go z drugim, trochę mocniejszym środkiem.

Dawkowanie P-Stanzu powinniśmy zaczynać od dawki 100 mg dziennie stopniowo zwiększając do 150 mg dziennie. Zaawansowani użytkownicy, mający doświadczenie z prohormonami, bądź sterydami mogą zwiększyć dawkę do 250 mg dziennie, ale efekty uboczne znacznie przewyższają stuki pozytywne takiej wysokiej dawki. Większość użytkowników trzyma się 2-3 tygodni cyklu na samym P-Stanz, jednak niektórzy użytkownicy ciągną cykl do ok 6 tygodni i zostały odnotowane znacznie lepsze rezultaty dłuższego cyklu, niż krótkiego.

Skutki uboczne tego środka nie są częstym doświadczeniem, jednak jak każdy środek może takowe powodować. Pamiętajmy, że każdy z nas zareaguje inaczej na taką samą dawkę. A więc, należy być przygotowanym na obniżenie libido, bezsenność, stany lękowe, wypadanie włosów, przerost prostaty, wysokie ciśnienie tętnicze.

Typowe rezultaty, jakie możemy spodziewać się na przeciętnym cyklu na P-Stanz, to wzrost ok 2-3 kg masy mięśniowej dodatkowo tracąc ok 2-3% tkanki tłuszczowej. Oczywiście wszystko to zależy od prowadzonej diety, treningu i oczywiście celu na jaki jesteśmy nastawieni.

Jako środek w miarę łagodny i nie metylowany zalecane jest łączenie z mocniejszymi, metylowanymi środkami w celu spotęgowania rezultatów.