[important title=””]

[list class=”bullet-1″][li]Klasyfikacja: Steryd anaboliczno androgenny[/li][/list]

[list class=”bullet-1″][li]Substancja aktywna: Metandrostenolon[/li][/list]

[list class=”bullet-1″][li]Dawkowanie: 20- 50mg / dzień[/li][/list]

[list class=”bullet-1″][li]Aromatyzacja: Tak[/li][/list]

[list class=”bullet-1″][li]Redukcja: Tak[/li][/list]

[list class=”bullet-1″][li]Blokowanie HPTA: Umiarkowane[/li][/list]

[list class=”bullet-1″][li]Okres półtrwania: 3-4h[/li][/list]

[list class=”bullet-1″][li]Okres wykrywalności: 6tyg[/li][/list]
[/important]

Preparaty:

Anabol Tablets 5 mg tab.; L.P Standard Labs. Co. Thailand
Anabolin (o.c.) 5 mg tab.; Leiras F1
Anabolin (o.c.) 0.5% cream Leiras F1
Andoredan 5 mg tab.; Takeshima-Kodama Japan
Bionabol 2 mg tab.; Pharmacia Co. Dupnitza BG
Bionabol 5 mg tab.; Pharmacia Co. Dupnitza BG
Dialone (o.c.) 5 mg tab.; Major U.S.
Dianabol (o.c.) 5 mg tab.; Ciba GB, G, U.S.
Encephan 5 mg tab.; Sato Japan
Metanabol 5 mg tab.; Polfa PL
Metanabol 1 mg tab.; Polfa PL
Metanabol 0.5%cream; Polfa PL
Methandrostenolonum. 5 mg tab.; Russia
Nerobol 5 mg tab.; Galenika YU, Gedeon Richter HU
Nerobol 5 mg tab.; Gedeon Richter BG
Pronabol-5 5 mg tab.; P&B Labs. Private Ltd.I ndia
Stenolon 5 mg tab.; Leciva CZ
Stenolon 1 mg tab.; Leciva CZ
Trinergic 5 mg cap.; India
Naposim 5 mg tab.; Rumania


Weterynaryjne:

Anabolikum. 2.5% 25 mg/ml; 50 ml Meca G
Methandrostenolone 10 mg tab; Ttokkyo Labs
Metandiabol 25 mg/ml; 50 ml Quimper Mexico

Dianabol jest dawniej stosowaną nazwą handlową doustnego sterydu anabolicznego – metandrostenolonu. Jest to pochodna testosteronu, wykazująca mocne właściwości anaboliczne przy umiarkowanie androgennych. Związek ten pojawił się na rynku farmaceutycznych w 1960 roku i błyskawicznie stał się najpopularniejszym sterydem stosowanym przez ówczesnych sportowców. Jego popularność wynikała z łatwości administracji, przy bardzo wysokiej efektywności. Dianabol po raz pierwszy wyprodukowano w USA, gdzie po błyskawicznym zyskaniu sobie ogromniej popularności wśród sportowców, równie szybko wycofano go z produkcji. Środowisko medyczne nie znajdywało w tym środku efektywności w leczeniu chorób, więc w latach 80′ Dianabol zniknął z aptecznych półek. Pomimo ze jest to tania substancja bywa podrabiany ze względu na swoja duża popularność, często zamiast metandrostenolonu znajduje się 3 kronie tańszy w produkcji metylotestosteron, dlatego warto wydać trochę więcej na preparat apteczny i mieć pewność.

Dianabol konwertuje 5alfa i 5 beta metabolitow, jeden z tych metabolitów metyl-1-test  odpowiedzialny jest za obrzęki spowodowane retencją wody oraz wysokie ciśnienie krwi, zwłaszcza przy wysokim dawkowaniu metanabolu. Dzieje sie tak ponieważ wymieniony metabolit, powoduje inhibicje 11-beta hydroksylazy, co powoduje nagromadzenie 11-deoxykortykosteronu (mineralokortykoidu). Przejawiając umiarkowany wpływ androgeniczny, Dianabol używany jest przeważnie tylko przez mężczyzn. Jego efektywność jest często porównywalna z efektywnością mocnych środków, takich jak Testosteron i Anadrol. Jest najczęściej stosowany w cyklach zwieszających masę. Dawkowanie w granicach 20mg dziennie zapewnia każdemu silne działanie anaboliczne. Stosowanie większych dawek niż 50mg przyczynia się do znacznie silniejszych skutków ubocznych. Często stosowany jest w połączeniu z testosteronem . Efekty wówczas są bardzo mocne, jednak skutki uboczne mogą być ciężkie do tolerowania przez organizm wtedy warto zastosować SERM lub IA eliminując tym samym nadmiar estrogenów.

Najczęściej jednak dianabol stosuje się jako tzw. „kickstarter”.Szybko działający dianabol stosuje się równolegle z środkiem, który stosowany musi być dłużej w celu uzyskania odpowiedniego efektu np.: długie estry testosteronu- enanthan, cypionat.
Interesującym jest fakt, iż metandrostenolon jest strukturalnie identyczny do boldenonu (EQ), poza c17-alfa-alkilacją. Jasno zatem wynika z tego, że dodanie grupy c17-alfa-alkilowej, sprawia że środki działają zupełnie inaczej w organizmie. Największą różnicą jest tendencja środka do powodowania typowo estrogenowych skutków ubocznych, znacznie większa w przypadku Dianabolu. Equipoise pod tym względem jest bardzo łagodny, nie zachodzi konieczność stosowania anty-estrogenu. Metandrostenolon jest bardziej estrogeniczny nie z powodu dużych tendencji do aromatyzacji, ponieważ grupa 17-alfa metylowa oraz podwójne wiązanie c1-2 znacznie zwalniają ten proces. Problemem jest fakt, że metandrostenolon konwertuje do 17-alfa metylestradiolu, estrogenu biologicznie aktywniejszejszego niż estradiol. Może się to przyczynić się do powstawania ginekomastii, dlatego osoby szczególnie wrażliwe na estrogeny nie powinny zaczynać cyklu z Dianabolem bez SERM’u, takiego jak Nolvadex.
Dianabol wykazuje silniejsze działanie budujące masę mięśniową, niż boldenon, co popiera tezę o odgrywaniu roli estrogenów w procesie anabolizmu. Reasumując, Equipoise i Dianabol mimo praktycznie identycznej struktury bardzo znacznie różną się od siebie, rzadko będąc postrzegane jako środki blisko powiązane ze sobą. Dianabol jest środkiem typowo masującym, Boldenon natomiast stosowany jest raczej w cyklach pracy nad definicją, lub zwiększaniu jakościowej masy mięśniowej. 

Po administracji Dianabolu najwyższe stężenie we krwi osiąga się po 1,5 – 3h a okres półtrwania w organizmie wynosi wg. rożnych źródeł 3-4h, czyli dość krótko. Przyjęcie dziennej dawki jednorazowo nie jest dobrym pomysłem, powodującym skoki stężenia środka we krwi. Dlatego poleca się przyjmowanie dawek kilka razy dziennie, co ok 3 godzin. Stężenie może okazać się nieco mniejsze, za to znacznie stabilniejsze.

Zwiększony wyrzut dopaminy jest często odczuwany przez stosujących dianabol. Z tego powodu dobrze stosować go, w cyklach z użyciem substancji powodujących znaczne rozregulowanie wydzielania dopaminy, jak trenbolon czy nandrolon, co może poprawić samopoczucie podczas stosowania tych środków.Po odstawieniu dianabolu mozemy doswiadczyc obniżenie nastroju.
Jak większość leków oralnych metanabol należy przyjmować zawsze po posiłku, nigdy na pusty żołądek! 

W badaniu sporządzonym na początku lat 80 gdzie stosowano bardzo duże dawki dianbolu (100mg/dzień do 6 tygodni) nastąpiło zmniejszenie ilości testosteronu w osoczu około 40% w stosunku do normalnych wartości, ilość GH w osoczu wzrosła o jedną trzecią, LH spadło do około 80% jej pierwotnej wartości, a FSH spadło o jedną trzecią wartości wyjściowej.

Forma administracji Dianabolu wymusza c17-alfa-alkilację. Jak wiadomo taka struktura chemiczna chroni środek przez dezaktywacją w wątrobie, pozwalając praktycznie w całości środkowi przedostać się do układu krwionośnego. Zbyt długie stosowanie środków c17-alfa-alkilowanych może powodować uszkodzenia wątroby, ( żółtaczka zastoinowa, plamica wątrobowa, nowotwory wątroby) a nawet przyczyniać się do rozwoju określonych rodzajów nowotworów. Dlatego niezbędnym jest przeprowadzanie testów wątrobowych przed, w trakcie i po cyklu. Cykle powinny być oczywiście krótkie, maksymalnie 8 tygodni, aby uniknąć ewentualnych szkód dla wątroby. 
Hiperkalcemia, u osób z chorobami serca i naczyń, niewydolność serca, bóle głowy to objawy które wykluczają ten środek.Ze strony układu pokarmowego mogą pojawić się nudności, wzdęcia najczęściej na skutek przyjmowania preparatu na pusty żołądek.

 

opracował: Naja

 

Przede wszystkim należy pamiętać, że jak każdy SAA powoduje on dodatni bilans azotowy, pod warunkiem odpowiedniego zaopatrzenia organizmu w kalorie i białka, wtedy stymuluje syntezę białek i zmniejsza ich katabolizm.

[readon url=”http://www.kfd.pl/ktory-metanabol-najpewniejszy-51478.html”]PRZEJDŹ DO RANKINGU [METANABOL][/readon]