[important title=””]

[list class=”bullet-1″][li]Klasyfikacja: Steroid anaboliczno androgenny[/li][/list]

[list class=”bullet-1″][li]Substancja aktywna: Stanozolol[/li][/list]

[list class=”bullet-1″][li]Dawkowanie: doustnie – mężczyźni 30-100 mg / dzień, kobiety 2,5-10/ dzień inj. 50-100mg/c2d, Kobiety 25mg c2d[/li][/list]

[list class=”bullet-1″][li]Aromatyzacja: nie[/li][/list]

[list class=”bullet-1″][li]Redukcja: nie[/li][/list]

[list class=”bullet-1″][li]Blokowanie HPTA: Słabo[/li][/list]

[list class=”bullet-1″][li]Okres półtrwania: ~9h[/li][/list]

[list class=”bullet-1″][li]Okres wykrywalności: 3 tyg. oral, 9tyg. inj.[/li][/list]

[/important]

Preparaty:

Winstrol Depot 50 mg/ml;
Winstrol (o.c.) 50 mg/ml;
Strombaject (o.c.) 50 mg/ml;
Stromba 50 mg/ml;
Stromba (o.c.) 50 mg/ml;
Winstrol 40tabl. 2mg/tabl

Weterynaryjne:
Winstrol V 50 mg/ml; Winthrop U.S.
StanolV 100 mg/ml; Ttokkyo Labs
Winstrol V 50 mg/ml; Upjohn U.S.

Początkowo produkowany dla koni wyścigowych stanozolol, został wprowadzony również do użytku przez człowieka. Ben Johnson w okresie swojej świetności i bicia rekordów stosował m.in. właśnie ten specyfik. Preparat o nazwie Winstrol zawierający stanozolol, produkowany przez hiszpańska fimę farmaceutyczna Zambon , stał się najsławniejszym na całym świecie a nazwa Winstrol najbardziej rozpoznawalna. Obecnie w użyciu i sprzedaży znajduje się winstrol firmy Desma, która wykupiła prawa do produkcji winstrolu depot, ponadto produkuje wersje oralna 2mg/tabl. Obok nandrolonu jest najpopularniejszym środkiem dopingującym stosowanym w bardzo wielu dyscyplinach sportowych, takich jak lekkoatletyka, pływanie, podnoszenie ciężarów etc.

Stanozolol jest niczym innym jak pochadna DHT, z dwoma modyfikacjami. W pozycji 17 alfa wstawiona jest grupa metylowa, oraz pierścień A jest „wzbogacony” o grupę pyrazolową. Dla zróżnicowanych form podawania stanozololu trzeba zauważyć, że obie formy, czyli oralna i iniekcyjna składają się dokładnie z tej samej substancji. Forma iniekcyjna jest zawiesiną wodną ( można przyjmować ta formę oralnie ), natomiast oralna to substancja aktywna i tzw. wypełniacz, który współtworzy formę tabletki. Formy iniekcyjne często spotykana jest pod postacia depot ( o przedłużonym uwalnianiu), które może wynosić od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin. Formy depot zawierają nanomikronizowany stanozolol. Ilustracja pokazuje na jakiej zasadzie winstrol depot powoli systematycznie uwalnia się do krwi.

 

Winstrol  słabo wiąże się do AR, czego przyczyna jest min. długi 9 godzinny okres półtrwania tej substancji.  Wykazano, że chociaż stanozolol nie oddziałuje bezpośrednio z receptorem glukokortykoidów, to wchodzi w interakcje z dwoma białkami wiążącymi glikokortykosteroidy – STBP i LAGS, uwalniając tym samym kotyzol czyniąc go aktywnym metabolicznie . W tym samym czasie, stanozolol zakłóca wydzielanie kortyzolu z nadnerczy. To powoduje spadek poziomu kortyzolu podczas stosowania winstrolu. W rzeczywistości z tego powodu wiele osób doznaje uciążliwych bóli stawów podczas korzystania z stanozololu, zwłaszcza gdy stosowany jest samodzielnie. Tłumaczyło by to również, suchy wygląd na winstrolu. Stanazolol zmniejsza poziom TBG , jednak nie tak bardzo jak niektóre inne SAA.  W związku z tym, że stanazolol nie konwertuje do estrogenów, stosowanie antyestrogenu nie jest wymagane. Nawet dla osób podatnych na typowe dla nich skutki uboczne, nie ma obawy o wystąpienie ginekomastii.

Jest on sterydem powszechnie wykorzystywanym do cykli redukcyjnych. O ile wielu ludzi wykonuje cykle redukcyjne na metanabolu czy oxymetholonie, o tyle o zastosowanie winstrolu do cykli typowo masowych jest rzadkie. Stosowanie niewielkich dawek w cyklu masowym przyczynia się do obniżenia poziomu SHBG. Proteiny te przyczyniają się do zmniejszania poziomu wolnych hormonów. Stanazolol więc może nasilać działanie anaboliczne stosowanych wraz z nim sterydów. Przykładowo, dodanie Winstrolu do cyklu z użyciem testosteronu niewątpliwie przyczyni się do podniesienia poziomu wolnego testosteronu , a tym samym aktywności w organizmie. Kwestia ta tyczy się głownie wersji oralnej stanozololu , gdyż tylko ta forma podania wymusza pierwsze przejście przez wątrobę. Tutaj winstrol hamuje produkcje SHBG, które produkuje wątroba. Badanie porównujące wersję oralną a iniekcyjną wykazało większą skuteczność w blokowaniu produkcji SHBG przez wersje oralna. Co ważne sam stanozolol wykazuje niskie powinowactwo do SHBG, tym samym pozostaje w krwiobiegu w postaci biodostepnej.

Podobnie jak większość SAA nie ulegających aromatyzacji tak winstrol podawany w dawce 6mg/dzien może obniżyć zdrowy cholesterol hdl o 33% , by w tym samym czasie podnieść poziom szkodliwego LDL o 28% będąc pod tym względem liderem wsrod SAA.Pojawiający się nawet przy małych dawkach przerost mięśnia sercowego powoduje, że stanozolol najczęściej stosowany jest do krótkich cykli redukcyjnych. Powszechnie jest przyjęty okres stosowania winstrolu na 6 tygodni, ze względu na jego toksyczne właściwości, tym niemniej wielu ludzi stosuje go nawet do okresu 12 tygodni. Użycie winstrolu do typowo masujących cykli napotyka jednak pewne bariery. Jak wiadomo jest on silnie hapatotoksyczny, jednym z bardziej hepatotoksycznych z wszystkich SAA oralnych z grupa 17 aa- (Grupa c-17aa została „wstawiona”, aby molekuły były odporne na redukcje w procesie trawienia, oraz w tzw. pierwsze przejście („first pass”) przez wątrobę. Należy również zaznaczyć , że minimalny okres przyjmowania w którym można zauważyć wyraźny pokaz możliwości winstrolu to 4 tyg., stosowanie cykli poniżej 4 tygodni nie ma sensu. Ludzie z niskim BF zauważa znaczne utwardzenie mięśnia, poprawę użylenia, separacji i pocięcia mięśnia .  Winstrol zwiększa a jednocześnie w pewien sposób upośledza syntezę kolagenu, a w konsekwencji strukturę budowy aparatu więzadłowego powodując ze stawy staja się podatne na zerwania(podobnie sytuacja przedstawia się wśród większości SAA).

Często pojawia się pytanie- Która wersja jest bardziej toksyczna oralna czy iniekcyjna? Obie wersje są równie szkodliwe, tym niemniej jeśli chodzi o układ pokarmowy (możliwe wzdęcia, zgaga etc.), oraz ze względu na pierwsze przejście przez wątrobę to wersja oralna jest bardziej szkodliwa dla układu pokarmowego i wątroby. Ponadto, na bazie wody zastrzyki są dużo bardziej podatne na skażenie bakteryjne więc należy zachować odpowiednią staranność, niezbędna do utrzymania butelki wielokrotnego użytku w sterylności a zastrzyki na bazie wodnej sławne są ze swojej bolesności.
Standardowe dawkowanie u mężczyzn wynosi 20 – 100mg ed dla tabletek i 25 – 100mg ed dla wersji iniekcyjnej. W zależności od oczekiwanych rezultatów Winstrol łączy się z silnymi androgenami, takimi jak Testosteron. Stosowany w takim połączeniu stanazolol równoważy cykl, zapewniając dobry efekt anaboliczny, bez zbędnego zwiększania poziomu estrogenów. Stack taki powoduje przyzwoite przyrosty masy mięśniowej i siły, przy jednoczesnym ograniczeniu poziomu otłuszczenia i retencji wody. Pracując nad definicją w okresie przedstartowym łączy się Winstrol z niearomatyzującymi androgenami, takimi jak Trenbolon lub Halotestin. Skutkuje to w uzyskaniu wspaniałego, „pociętego” wyglądu, oczekiwanego do startu.

 

opracował: Naja

[readon url=”http://www.kfd.pl/ranking-najlepszy-winstrol-53837.html”]PRZEJDŹ DO RANKINGU [WINSTROL][/readon]