Osoby chcące zbudować odpowiednią masę mięśniową w celu wystąpienia na zawodach kulturystycznych, ale i takie, które zajmują się ćwiczeniami amatorsko, często sięgają po różnego rodzaju odżywki i suplementy diety mające wspomóc rozwój masy mięśniowej. Na rynku cały czas pojawiają się nowości, które mają różnorodny skład. Czy warto sięgać po tego rodzaju produkty i które z nich są naprawdę godne uwagi?

O czym pamiętać przy stosowaniu suplementów diety wspomagających rozwój masy mięśniowej?

Decydując się na korzystanie z suplementów diety mających na celu wspomaganie rozwoju masy mięśniowej, należy pamiętać o tym, że są to produkty, które mają wzbogacić dietę i pomóc w budowaniu mięśni. Dlatego samo ich przyjmowanie nie wystarczy. Najlepsze efekty otrzymują osoby, które mają dobrze dobrany plan ćwiczeń, stosują odżywki pod kontrolą trenera, a także mają ułożoną dietę tak, by pokrywała ona zapotrzebowanie energetyczne i odżywcze organizmu. Najlepiej skonsultować taką dietę z trenerem i dietetykiem. Dopiero połączenie tych trzech elementów da najlepsze efekty i pozwoli na szybkie zbudowanie wymarzonej masy mięśniowej.

Nowe suplementy diety dla sportowców – na jakie warto zwrócić uwagę?

Jak to zostało wyżej wspomniane, na rynku pojawiają się co jakiś czas nowe produkty, które mają na celu wspomaganie organizmu w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego. Jednak nie wszystkie będą tak samo efektywne. W celu budowania masy mięśniowej, warto wybierać takie produkty, które będą kompleksowo wspierały organizm oraz wspomagały regenerację mięśni i ich budowę. Przykładem takiego wieloskładnikowego produktu jest suplement diety Mass Attack. Jest to odżywka składająca się z elementów wspomagających budowę mięśni takich jak białka i aminokwasy, a także regenerujących i chroniących przed degradacją mięśni np. witamina E czy witamina B12 oraz wspierających stawy i chrząstki stawowe np. kolagen.

Jak stosuje się suplementy diety?

Suplementy diety mające na celu wsparcie organizmu w czasie budowania masy mięśniowej należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. W przypadku produktu Mass Attack 5 miarek produktu (ok. 50 g) rozpuszcza się w 220 ml mleka lub wody i dokładnie miesza. Przyjmowanie takiej mieszanki zaleca się do 15 minut po zakończonym treningu. Wskazuje się, że dobre efekty można uzyskać również, gdy przyjmuje się suplementy diety także w dni, w których nie odbywa się trening. Przygotowaną mieszankę najlepiej spożyć pomiędzy kolejnymi posiłkami.

Skład produktu został opracowany w taki sposób, aby nie wywoływać żadnych dolegliwości od strony układu pokarmowego. Po jego spożyciu nie występują bóle brzucha czy wzdęcia (produkt jest przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych).